Ateşleme Bobini Arızası Belirtileri

Aracın ilk olarak çalışmasında aralıklı olarak 30 bin volt aralıklı akıma ihtiyaç vardır. 12 voltluk devamlı akım, ateşleme bobini sayesinde yüksek bir akıma dönüşür ve aracın çalışması sağlanır. Ateşleme bobininde ortaya çıkan arızalar sebebiyle:
  • Motor çalışmaz.
  • İvmelenme zayıflar.
  • Güç kaybı yaşanır.
  • Ateşleme sisteminde düzensizlikler yaşanır.
  • Motor kontrol ışığı yanar.
Eğer belirtiler dikkate alınmazsa o zaman daha riskli durumlar ortaya çıkar ve aracın yolda kaldığı sorunlar baş gösterir. En önemli konfor kaybını yaşamak istemeyen araç sahipleri bu belirtilerin her birine gereken önemi göstermelidir.
 

Ateşleme Bobini Arızası Belirtileri

Ateşleme Bobini Arızası Nedenleri

Ateşleme bobini arızası belirtileri arızanın tam olarak tespitine yol açar. Arıza nedenleri ise her zaman araştırılmalıdır. Bu sayede sorunun tam olarak neden kaynaklandığını bulmak mümkün olur. Sonrasında atılacak bilinçli adımlar sayesinde sorunun daha kolay ve ekonomik çözümü için adım atmak kolaylaşır. Ateşleme bobini arızalı olur ve çalışmazsa araç üzerinde ortaya çıkan olumsuz etkiler önemli bir konfor kaybına neden olur. Aracın çalışmadığı durumlar oldukça can sıkıcıdır. Eğer bu konuda harekete geçmek isterseniz periyodik bakımlar esnasında zaten aracın pek çok parça ve sistemi gözden geçirilir. Bu kontrol soruncunda arızanın noktasal olarak bulunması sağlanır. Ateşleme bobini arızaları da oldukça zorlayıcı sorunlar arasında yer alır. Araç ateşleme bobini ömrü tükendiği zaman bu sistem çalışmaz ve buna bağlı olarak aracın ilk çalışmasında önemli problemler ortaya çıkar.
 

Ateşleme Bobini Arızası Nedenleri

Motor Bobin Arızası Durumunda Ne Yapmak Gerekir?

Motor bobin arızası sorunu büyük bir hızla giderilmelidir. Öncelikli olarak motor bobinlerinin belli bir ömre sahip olduğu unutulmamalıdır. Yapılan araştırma ve kontroller sonrasında aracınızda bulunan bobin yapısı uzmanlarımız tarafından dikkatlice gözden geçirilir. Genel olarak ömrünü tamamlamış olan bu tür sistemler hızlı bir şekilde değiştirilir ve çözüm olarak ortaya güvenilir bir sonuç çıkar. Aracın ilk çalışmasını sağlayan ateşleme bobini yoğun kullanıma bağlı olarak belli bir ömre sahiptir. Ömrünü doldurmuş olan bu muazzam sistemlerin yenisi ile değiştirilmesi güvenilir bir hizmet olmalıdır. Garantili parça tedariki konusunda servisimize güvenebilirsiniz. Aynı şekilde parça değişimi hizmetlerimiz, aracınızın randımanını verimliliğini ve değerini artıran sonuçlar ortaya koyar. Müşterilere güven veren ekonomik hizmetlerimiz, randımanlı bir ulaşım ve konfor konusunda ihtiyaçlarınıza en iyi cevabı verir.
 

Motor Bobin Arızası Durumunda Ne Yapmak Gerekir?
Hemen Ara Yol Tarifi
X